Menu
Uroda

Niezastąpiony w pielęgnacji skóry kolagen – Nanotropocollagen NTC

Nie bez powodu kolagen jako produkt pielęgnacyjny, uważany jest za lek na całe zło. Ma ogromny wpływ na wygląd i zdrowie skóry. Niestety ta z wiekiem ma go w sobie coraz mniej.

Kolagen to białko strukturalne, które występuje w organizmie człowieka. Najwięcej mamy go w skórze (ok. 70%) – ta pod jego wpływem utrzymuje swoją strukturę, sprężystość i młodość. Jest to możliwe dzięki tworzonych przez kolagen sieciach, na których osadzają się inne składniki aktywne.

Tak jak cały organizm, tak i włókna kolagenowe z czasem ulegają pewnym zmianom. Stają się słabsze, bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. Jednak to nie wszystko. Wraz z przekroczeniem 25 roku życia, następuje znaczne spowolnienie procesów syntezy kolagenu, czego efektem jest jego doskwierający i widoczny przede wszystkim na skórze, brak. Dlatego tak ważna dla naszego wyglądu, jest uwzględniająca kolagen pielęgnacja. Ten nie tylko uchroni nas od starzenia się skóry i pojawiania się coraz to większej ilości zmarszczek, bowiem kolagen ma o wiele szersze zastosowanie. Jest między innymi odpowiedzialny za równomierne rozłożenie naturalnego pigmentu, jakim jest melanina, a tym samym uniemożliwia powstawanie przebarwień. Pomaga w utrzymaniu nawilżonej, wygładzonej i elastycznej skóry. Kolagen bardzo dobrze radzi sobie z rozstępami, ranami i bliznami. Nie tylko pomaga w ich gojeniu się, ale i sprawia, że są znacznie mniej widoczne. Często wykorzystuje się go również do walki z cellulitem, usuwaniu różnego rodzaju obrzęków oraz do łagodzenia zmian zachodzących podczas ciąży i tuż po porodzie.

Podstawową jednostką strukturalną kolagenu jest tropokolagen, który dzięki swoim malusieńkim rozmiarom ma zdolność do skutecznego wnikania w głąb skóry, gdzie ostatecznie łączy się z innymi cząsteczkami tworząc sieci kolagenowe. I to właśnie aktywne cząsteczki tropokolagenu zawiera w sobie Nanotropocollagen NTC. Ten innowacyjny produkt, tworzony jest dzięki specjalnej technologii pozyskiwania i oczyszczania białek morskich, choć zawarte w nim cząsteczki tropokolagenu są identyczne, jak te, które wytwarza ludzka skóra. Jego skład wzbogacony został również o kwas hialuronowy oraz melaninę. Dzięki takiemu połączeniu, nie tylko głęboko wnika w strukturę skóry, ale i błyskawicznie działa, odbudowując ją od wewnątrz.

nanotropocollagen-ntc-kompozycja

Nanotropocollagen NTC (poj. 50ml) to wysoka szklana buteleczka oklejona etykietą z najważniejszymi informacjami. Zakończona jest pompką, która znacznie ułatwia aplikację. Opakowanie jest tak samo praktyczne, co poręczne, jak i estetyczne.

Nanotropocollagen NTC występuje w formie bezbarwnego i bezwonnego żelu, który należy aplikować na twarz czy ciało w określony sposób. Skórę początkowo należy dokładnie oczyścić, a następnie na jeszcze wilgotnej od wody powierzchni, należy rozprowadzić niewielką ilość kosmetyku, który po połączeniu z wodą powinno się wmasowywać w skórę ku górze przez minimum 5 minut, aż do całkowitego wchłonięcia. Podczas masażu nie można dopuścić do sytuacji, w której produkt wysycha na powierzchni tworząc przy tym „skorupę” – w takiej formie nie zadziała. Dlatego jeśli podczas jego wklepywania poczujecie, że zaczyna zastygać, dodajcie opuszkami palców trochę wody i kontynuujcie wcieranie. Po zakończonym zabiegu kolagenowym zalecane jest użycie ulubionych kremów i balsamów, które teraz mogą znacznie lepiej działać.

nanotropocollagen-ntc-kompozycja-3

Po stosunkowo krótkim czasie zorientujecie się, że skóra jest w znacznie lepszej kondycji. Staje się pełniejsza, bardziej elastyczna i wygładzona. Przestaje doskwierać suchość, a przebarwnienia z dnia na dzień są coraz mniejsze i ostatecznie znikają. Następuje również znaczne spłycenie zmarszczek, a skóra odzyskuje swój naturalny, młodzieńczy wygląd.

Stosowanie Nanotropocollagenu poleca się również kobietom w ciąży. Wtedy ciało przechodzi ogromne zmiany, a kolagenowe wsparcie może okazać się nieocenione. Od pierwszego trymestru poleca się aplikację na piersi i uda. W drugim produkt powinno się wsmarowywać w brzuch, a od trzeciego trymestru – w miejsca okolic intymnych. Po porodzie natomiast, w celu zminimalizowania blizn i zrogowaceń skóry, należy go stosować na ranę po cesarskim cięciu, albo nacięciu krocza. Przez kolejne pół roku, można aplikować kosmetyk na skórę brzucha, aby jak najszybciej wróciła do siebie.

nanotropocollagen-ntc-kompozycja-2

Nanotropocollagen został przebadany dermatologicznie. Nie zawiera sztucznych barwników i parabenów. Jako biologicznie czynna substancja aktywna powinien być przechowywany w zaciemnionym miejscu, w temperaturze nie wyższej niż 25 stopni, choć my polecamy przechowywać go w lodówce, gdzie jest w pełni bezpieczny.
Nanotropocollagen NTC oraz szeroki pakiet informacji znajdziecie na stronie producenta – TUTAJ.

Cena za 50 ml – 195 zł.