Menu
Makijaż / Uroda

Niezwykła, bo uniwersalna Paleta korektorów Golden Rose

Kosmetyki uniwersalne niejednokrotnie mogą uratować życie. Z ich udziałem zawsze się coś wyczaruje – czy to w domu na spokojnie, czy w pośpiechu na imprezie. Są wydajne, ekonomiczne i pobudzają naszą kreatywność.

Choć zwykliśmy mówić, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego, zdecydowanie (przynajmniej w kwestii kosmetyków) się z tym nie zgadzam. Kiedyś sama omijałam rozwiązania typu 2w1, dzisiaj szczerze je sobie cenię. Dlaczego? Jeśli jednym, fajnym kosmetykiem można zastąpić kilka innych, to nie tylko porfel poczuje się odciążony. Kosmetyczki, toaletki i łazienkowe półki z pewnością również odetchną z ulgą. Ponadto znacznie łatwiej jest „przetransportować” w torebce czy walizce kilka sztuk, niż całą tonę. Dlatego chętnie po nie sięgam i testuje coraz to nowsze zastosowania. Tak jak to robię z Korygującą i tuszującą paletą korektorów Golden Rose. I od razu zaznaczam, że jest to możliwe właśnie dzięki gamie odcieni.

paleta-korektorow-goldenrose-3

Produkt ten został zaprojektowany głównie do korygowania niedoskonałości cery czy zmęczenia, dlatego zawiera: puder SPF 30, dwa korektory o lekkiej formule (concealer), oraz trzy odcienie korektora cięższego.
Concealery świetnie sprawdzają się w okolicach oczu, ponieważ zazwyczaj kryją wystarczająco, ale nie rzucają się w oczy i nie tworzą grubej warstwy. Są więc idealne do lekkiego, codziennego makijażu i bardzo dobrze sprawdzają się w ciągu dnia. Jeśli odpowiednio go zaaplikujemy, to pozostanie na swoim miejscu przez cały dzień. Wystarczy, że wklepiesz go opuszkami palców, a później zabezpieczysz cienką warstwa pudru transparentnego i cienie pod oczami znikają. Korektory z kolei (w palecie są 3) mają już bardziej treściwą konsystencję, mocniej zakrywającą, w związku z czym sprawdzają się np. przy maskowaniu przebarwień czy krostek.

Mając do dyspozycji całą tą paletę, a więc 5 odcieni korektorów, oprócz miejscowego maskowania, możemy skutecznie usunąć zaczerwienienia, rozjaśnić strefę T czy po prostu wykonturować twarz. Korektory dosyć przyjemnie się blenduje. Odcienie fajnie się ze sobą łączą i przede wszystkim dobrze wtapiają w skórę. Dzięki temu tworzymy stosunkowo naturalny efekt, bez widocznych z daleka warstw makijażu.

paleta-korektorow-goldenrose-2

Paletka wykonana jest z twardego plastiku. Pewnie przez to, że podłużna, dobrze leży w ręku, co usprawnia wykonanie makijażu. Choć generalnie nie mam zastrzeżeń do opakowania, to jedynie górną jego część zamieniłabym na taką nieprzezroczystą.

Correct&Conceal Concealer Cream Palette – Korygująca i tuszująca paleta korektorów Golden Rose występuje w dwóch opcjach kolorystycznych. A dostępne są zarówno w salonach stacjonarnych, na wysepkach, jak i online, w cenie ok. 25 zł.