Menu
Makijaż / Uroda

Niezwykły, bo kapokowy puder Pixie Cosmetics

Ostatnio w moje łapki trafił bardzo ciekawy kosmetyk. O ile puder matujący tak samo jak mi, tak i Wam jest bardzo dobrze znany, o tyle jego składnik bazowy określiłabym jako intrygujący.

Kapok Tree Powder Pixie Cosmetics, bo o nim mowa, to kosmetyk, w którym znajdziemy dawniejsze wypełnienie kamizelek ratunkowych! Ale po kolei. Na amazońskiej puszczy spotkamy drzewo kapokowe (piękne, rozłożyste, zdobione niespotykanymi kwiatami), które ze swoich dojrzałych owoców, uwalniają nasiona otulone miękkim, lekkim i odpornym na wodę puchem. Puch ten posiada ciekawe i rzadko spotykane właściwości, więc Pixie Cosmetics postanowiło wykorzystać go do własnych produktów, sprawiając tym samym, że są one po prostu niezwykłe. A właściwości, które posiadają, często przekraczają nasze oczekiwania.

kapok-puder-pixie-cosmetics

Dzięki zastosowaniu w pudrze drzewa kapokowego wykazuje on:
– długotrwałe działanie matujące,
– pochłanianie nadmiaru ciążącego nam sebum,
– efekt gładkiej i satynowej cery,
– utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia.

Puder świetnie sprawdza się zarówno w przypadku cery normalnej, mieszanej oraz tłustej. Może być używany do matowienia całej twarzy, jak i tylko tych bardziej „świecących” się miejsc, jak np. okolice strefy T. Puder nie wysusza, ładnie stapia się ze skórą, nie powodując efektu kruchej maski. Mimo swojej skuteczności jest lekki, delikatny i subtelny. Utrzymuje cerę w ryzach przez cały dzień, dobrze współpracując przy tym z innymi kosmetykami.

kapok-puder-pixie-cosmetics-3

Dostępny w sklepie internetowym marki (TUTAJ), w opakowaniu w formie solniczki (3,5g) kosztuje 39, 90 zł.