Menu
Pielęgnacja / Uroda

Nowość! Dermo System Delia Cosmetics – mój program oczyszczania

Jakiś czas temu w drogeriach pojawiła się nowość marki Delia Cosmetics – Dermo System. Jest to całkiem szeroka linia do demakijażu i oczyszczania twarzy, z której wydaje się każdy znajdzie coś dla siebie. Jako, że twarz oczyszczam etapami, a jest ich całe trzy, różnorodne kosmetyki do demakijażu testuję bardzo chętnie.

Cała kolekcja Dermo System to 7 kosmetyków:
Mgiełka Tonizująca
Olejek hydrofilowy
Płyn dwufazowy do demakijażu (dla wrażliwców)
Płyn dwufazowy do demakijażu okolic oczu i ust
Woda micelarna do twarzy i okolic oczu
Żel do mycia twarzy i okolic oczu
Mleczko do demakijażu i okolic oczu

DERMO SYSTEM DELIA COSMETICS

W pierwszej kolejności zabrałam się za testowanie oczywiście olejku, płynu dwufazowego, żelu i wody micelarnej – moje niezbędniki. Wrażenia bardzo pozytywne, rozczarowań brak.

Olejek hydrofilowy Dermo System Delia Cosmetics uważam za hit – jest leciutki i przyjemny. W połączeniu z wodą tworzy mleczną, ładnie pachnącą emulsję. Jego rozprowadzanie po twarzy nie stanowi żadnego problemu, tak samo jak jego usunięcie. Dobrze oczyszcza. Nie wysusza, ale też nie natłuszcza. Skóra jest świeża i nawilżona. Wyposażona w pompkę butelka bardzo usprawnia używanie kosmetyku i porcjuje go w odpowiedni sposób.

Kosmetyki z serii Dermo System Delia Cosmetics

Żel do mycia twarzy Dermo System Delia Cosmetics – to dla mnie hit numer 2. 🙂 Posiada standardową konsystencję – gęstą, ale nie lepką. Szybko łączy się z wodą, rozrzedzając przy tym swoją konsystencję. Co najważniejsze – nie pieni się i nie należy do tych podrażniających okolice oczu. Ma świeży zapach i wygodną butelkę (znowu pompka! 😀 ). Fajnie oczyszcza skórę (świetnie uzupełniają się z olejkiem), nie ściąga jej i nie podrażnia. Jest delikatny i skuteczny jednocześnie.

Woda micelarna do twarzy i okolic oczu Dermo System Delia Cosmetics to bardzo przyzwoity kosmetyk, który zarówno oczyści cerę, zmyje makijaż, jak i przywróci jej odpowiednie pH. Mimo tego, że do wszystkiego, nie jest do niczego, wręcz przeciwnie – radzi sobie świetnie. 🙂

Linia Dermo System Delia Cosmetics

Płyn dwufazowy do demakijażu do cery wrażliwej Dermo System Delia Cosmetics rzeczywiście krzywdy moim oczom nie zrobił. Swędzenie, szczypanie czy zaczerwienienie się u mnie czasami zdarza, a tu nic. Po makijażu też śladu nie ma i to nawet nie przy jakimś wielkim wysiłku. Płyn zawiera naturalne oleje roślinne, które dobrze radzą sobie zarówno z maskarą, linerem, jak i cieniami.

I w zasadzie właśnie te 4 produkty towarzyszą mi aktualnie przy codziennym rytuale pielęgnacyjnym. Dobrałam je tak, że zarówno idealnie się uzupełniają, jak i wypełniają moje potrzeby. Jest to mój własny zestaw, „indywidualnie skrojony”, zachęcam więc Was do zapoznania się z wszystkimi kosmetykami Dermo System i stworzenie „programu oczyszczającego” dla siebie. 🙂