Menu
Uroda

Olejek arganowy

Olejek arganowy to bez wątpienia HIT w przemyśle kosmetycznym. Przez wielu nazywany jest „Złotem Maroka”, „Eliksirem miłości”, czy „Złotem Pustyni”. Pozyskiwany z owoców drzewa arganoweo, które występuje wyłącznie w Maroku, ma wyjątkowe właściwości pielęgnujące, o czym przekonały się miliony kobiet na całym świecie, a także ja. Producenci kosmetyków wykorzystują właściwości aranu, tworząc serie produktów do pielęgnacji skóry, twarzy, ciała, a co najważniejsze także włosów.

Dobroczynne właściwości olejku arganowego odkryli mieszkańcy Maroka już tysiące lat temu. Dziś to jeden z surowców, który jest wykorzystywany w kosmetyce, a jego wysokie zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych, y-tokoferoli, fitosteroli oraz alkoholi terpenowych o działaniu w głównej mierze przeciwzapalnym są nieocenione w pielęgnacji skóry i włosów.

PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA

Olejek arganowy jest bogaty w polifenole, witaminę E, F, kwasy Omega 6 i 9. Używa się go do produkcji preparatów odmładzających anti-aging, ponieważ ma właściwości silnie regenerujące skórę, a co najważniejsze działa przeciwzmarszczkowo. Właściwości wygładzające, pielęgnacyjne i nawilżające olejku arganowego pozwalają na produkcję kremów i maseczek do twarzy niemal do każdego rodzaju cer. Polecany jest w szczególności do cery wrażliwej, alergicznej, suchej i trądzikowej.

NAWILŻENIE I ODBUDOWA WŁOSÓW

W okresie zwłaszcza jesienno-zimowym nasze włosy potrzebują intensywnego odżywienia i ochrony przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Kosmetyki z olejkiem arganowym pomagają przywrócić zdrowy wygląd włosów i piękny połysk, wzmacniając ich strukturę. Przeznaczone są głównie do włosów przesuszonych, łamliwych i zniszczonych.