Menu
Uroda

Olejowanie włosów

Pewnie niejednokrotnie zastanawiałyście się nad źródłem pięknych włosów u arabek i hindusek. Otóż sekret tkwi w naturze, a konkretniej w olejach, które w tamtych stronach są niezwykle popularne właśnie do pielęgnacji włosów.

Olejowanie coraz bardziej zyskuje na popularności również u nas. Przyczyną są oczywiście niezwykłe efekty dzięki niemu osiągane. Poza tym coraz częściej sięgamy po naturalne kosmetyki i staramy się o pielęgnację pozbawioną chemii, która w wielu produktach drogeryjnych stanowi znaczny procent.

Jakich olejów do tego zabiegu powinnyśmy używać? Tak naprawdę wszystko zależy od upodobań i rodzaju włosów. Najlepiej  sprawdzają się toczone na zimno i nierafinowane oleje takie jak: kokosowy, avocado, macadamia czy jojoba lub gotowe mieszanki różnych olejów (np. ajurwedyjskie). Oczywiście można w tym celu używać również produktów drogeryjnych, jednak należy dokładnie wczytywać się w skład kosmetyku, jeśli ma być on rzeczywiście skuteczny.

oleje-olejki-manufaktura-kosmetyczna

produkty dostępne w manufakturakosmetyczna.pl

Efekty olejowania w zależności od różnych czynników można zauważyć już po kilku zastosowaniach, lub dopiero po kilku miesiącach. Włosy regenerują się i wzmacniają. Przestają wypadać i znacznie szybciej rosną. Stają się zabezpieczone przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz przed utratą protein. Cienkie włosy nabierają objętości, a puszące wygładzają się. Końcówki nie rozdwajają się, są nawilżone.

Ulubiony olej można rozprowadzać zarówno na włosach suchych, jak i mokrych. W zależności od potrzeb można rozsmarować go na całych włosach i skórze głowy, lub tylko na końcówkach. Po tej czynności na głowę powinno sie nałożyć foliowy czepek, a na to ręcznik. Wtedy utrzymujemy ciepło, które wpływa na lepsze wchłanianie się składników w głąb struktury włosa. Olej powinno się zostawić na włosach na kilka godzin, np. na noc. Spłukujemy go najpierw ciepłą wodą. Później myjemy głowę szamponem – najlepiej jak najbardziej naturalnym, bez silikonów. Po olejowaniu możemy użyć np. odżywczej maski, ale stosowanie kosmetyków do stylizacji, jak i suszarka odpadają.

Zabieg olejowania powinno się przeprowadzać co najmniej raz w tygodniu, natomiast jeśli jest taka możliwość, można robić to znaczenie częściej, nawet codziennie.