Menu
Uroda

Oliwa z oliwek jako kosmetyk pielęgnacyjny

Do zdrowotnych właściwości oliwy z oliwek nie trzeba nikogo przekonywać. Od lat wiedzie prym popularności wśród zamienników niezdrowych olejów. Jednak oliwa, o czym mało kto wie, jest również niezastąpionym kosmetykiem.

Ten złoty płyn szczególnie polecany jest dla skór suchych, wrażliwych oraz skłonnych do alergii. Oliwa bowiem jest produktem niedrażniącym, a na dodatek silnie natłuszczającym i regenerującym. Zawiera ona witaminę F, która chroni przed nadmierną utratą wody, dlatego też, sprawdzi się w przypadku podrażnień skórnych lepiej niż drogeryjny balsam.

Oliwę z oliwek można stosować na skórę bezpośrednio, w formie naturalnego olejku, lub też dodać jej kilka kropli do gotowych już kremów. Można na jej bazie stworzyć wiele domowych kosmetyków, jak chociażby maseczek czy peelingów. Oliwa nadaje się również do stosowania na skórę twarzy. Zmyjesz nią makijaż, a także za jej pomocą wykonasz masaż okolic oczu i ust, tym samym wykorzystując przeciwzmarszczkowe działanie tego złotego płynu.

Oliwa z oliwek sprawi, że twoja skóra będzie odżywiona, promienna i odpowiednio nawilżona. Warto więc trzymać ją nie tylko w kuchni, ale również w łazience.