Menu
Makijaż / Uroda

Pędzle owalne – hit czy kit?

Pędzle owalne to stosunkowo świeży wynalazek, który z resztą, jak każdy fajny produkt z branży kosmetycznej, zdobył ogromną popularność. Zarówno wśród osób publicznie znanych, jak i nieznanych. Ich produkcją obecnie zajmuje się cała rzesza firm specjalizujących się w makijażu. Co takiego w sobie mają?

Pierwsze zetknięcie z owalnymi pędzlami może okazać się sporą niespodzianką. Sama chyba nie oczekiwałam od nich aż tyle, ile mi dały. Choć warto zaznaczyć, że nie wszystkie są wygodne i intuicyjne w użyciu. Małe pędzle do makijażu oczu mogą sprawiać nieco problemu, szczególnie, gdy zależy nam na perfekcyjnym wykończeniu. Jednak pędzlom do twarzy (nakładania podkładu, bronzera, różu, rozświetlacza) nic zarzucić nie mogę.

Ponieważ główki tych pędzli składają się z syntetycznego, niezwykle przyjemnego i gęstego włosia, ich używanie nie tylko jest zwyczajnie przyjemne, ale i dosyć dokładne (bez smug, zacieków). W przypadku makijażu twarzy, również jej kształt czy wyprofilowana rączka, jest wygodna w użyciu. Jak dla mnie idealne do szybkiego nakładania podkładu, codziennego konturowania, czy podkreślenia kości policzkowych.

Nie posiadam najdroższego zestawu, a mimo to włoski trzymają się kupy i nie wypadają. Dobrze się piorą, nie deformując się przy tym. Choć poleciłabym przy zakupie zwrócić uwagę (szczególnie w tych większych pędzelkach) na stabilność rączki przy łączeniu z główką, żeby po prostu któregoś dnia nie odpadła. 🙂

Podsumowując pędzle owalne wyróżniają się:
– oczywiście owalnym kształtem główki i tym, że bardziej przypominają swoim wyglądem szczotkę niż klasyczny pędzel,
– niezwykle miękkim, gęstym, ale i zbitym włosiem,
– wyprofilowaną, całkiem wygodną rączką,
– uniwersalnością,
– dobrą współpracą zarówno z produktami płynnymi, jak i kremowymi czy sypkimi.