Menu
Uroda

Peeling z Pestek Moreli i Skały Wulkanicznej

Peeling to popularny kosmetyk, który złuszcza martwy naskórek i wygładza skórę, ale to dopiero początek długiej listy zalet tego kosmetyku…

Wyrównuje koloryt skóry, dodaje jej jędrności i sprawia, że jest ona miła w dotyku. Ponadto oczyszcza pory, dzięki czemu substancje aktywne zawarte w kremach, olejkach i innych specyfikach, wchłaniają się w głąb skóry. Jego systematyczne używanie zmniejsza produkcję sebum i zwalcza warstwę łojotokową, a masaż skóry z użyciem peelingu poprawia krążenie krwi. 

Częstotliwość używania peelingu zależna jest od rodzaju skóry. W przypadku skóry wrażliwej wystarczy raz na dwa tygodnie. Natomiast przy skórze trądzikowej, powinno się go omijać lub konsultować takie zabiegi z dermatologiem.

Tyle tytułem wstępu, bo dzisiaj chcemy skupić się na konretnych produkach i przedstawić Wam naturalne i ekologiczne peelingi z Manufaktury KosmetycznejPeeling z pestek moreli i Peeling ze Skały Wulkanicznej.

Peelingi sprzedawane są w postaci proszku, dlatego aby ich użyć należy wymieszać z dowolnie wybranym olejem (te również Manufaktura Kosmetyczna w swojej ofercie posiada – tutaj), lub dodać do swojego ulubionego żelu pod prysznic czy balsamu. Przyrządzenie takiej „mikstury” zajmuje dosłownie chwilkę, więc nie zniechęcajcie się! To łączenie rzeczy przyjemnych z pożytecznymi oraz nabywanie nowej wiedzy i umiejętności. Kto wie, może już niedługo sama otworzysz własną linię produkcyjną kosmetyków? 😉

peeling-skala-wulkaniczna-olej-avokado-manufaktura-kosmetyczna

Peeling z pestek moreli jest średnio-intensywny, dzięki czemu można stosować go zarówno do całego ciała, jak i twarzy. Wymieszany z Olejem Makadamia, nie ma sobie równych! Peeling świetnie oczyszcza skórę, pozostawiając ją gładką, miłą w dotyku i  natłuszczoną – to oczywiście jest zasługą olejku. Dzięki swojej konsystencji i intensywności jest bardzo skuteczny i stosunkowo delikatny. Powinien się sprawdzić również u osób z delikatniejszą skórą. Peelieng ten pozyskiwany jest z wysuszonych i rozdrobnionych i sterylizowanych pestek owoców moreli. Dostępna pojemność: 50, 120 i 300g.

Wersją bardziej intensywną i agresywną jest natomiast Peeling ze Skały Wulkanicznej. Stosuje się go na ciało, szczególnie w miejscach takich jak: łokcie, pięty czy kolana. Jego drobinki są malutkie i „ostre”, dzięki czemu poradzi on sobie z najbardziej zrogowaciałym naskórkiem. Najlepiej łączyć do z Olejem Avokado, który ma właściwości kojące. Natomiast nie jest to przymusem i możesz połączyć go z dowolnym żelem czy balsamem. Manufaktura Kosmetyczna uzyskuje produkt poprzez sproszkowanie i sterylizację skały. Dostępna pojemność: 40, 90 i 250g.

Produkty zdecydowanie godne polecenia! Skuteczne, bardzo wydajne i elastyczne (przecież możesz łączyć je z czym tylko chcesz!). Cena za najmniejszą pojemność (40 i 50g) – 7 zł.

peelingi-manufaktura-kosmetyczna-2