Menu
Pielęgnacja / Uroda

Pielęgnacja posłoneczna na co zwrócić uwagę?

Fot.: Evree, Neutrogena, OMEGAREGEN® Skin Care

O ile o ochronie skóry przed słońcem wiemy wiele i raczej się do niej stosujemy, to w przypadku pielęgnacji posłonecznej, sprawę często zaniedbujemy.

Skóra to niezwykle ważny organ ludzkiego ciała, dlatego tak istotna jest jego odpowiednia pielęgnacja. Mimo tego, iż w ciągu dnia chronimy ją przed promieniami UV, wcierając różnego rodzaju kosmetyki z filtrami, to niestety nie wystarcza to, aby utrzymać ją w zdrowiu. Słońce nie ma na nią dobrego wpływu, dlatego oprócz SPF,  należy sięgać również po kosmetyki regenerujące, odżywiające i nawilżające. Właśnie tego nasłoneczniona skóra potrzebuje najbardziej – drogocennych składników aktywnych. Najlepiej, gdy zawarte są one w formułach kosmetyków pozbawionych parabenów, silikonów i innych sztucznych składników, które są już (na szczęście!) ogólnodostępne.

Równie istotnym elementem pielęgnacji skóry, jak ta zewnętrzna, jest ta wewnętrzna. Odpowiednia dieta czy dodatkowa suplementacja naprawdę pomaga w walce z wysuszeniem, przebarwieniami i ogólną słabą kondycją. Istnieją specjalnie przygotowane mieszanki wzmacniające skórę, włosy czy paznokcie. I choć suplementy nie przynoszą natychmiastowych efektów, to namawiamy do uzbrojenia się w cierpliwość i przetestowania wybranej kuracji – z pewnością będziesz zadowolona.

Jakie składniki mają szczególnie dobry wpływ na skórę i jej regenerację? Warto to wiedzieć przy zakupie kosmetyków do pielęgnacji, a nawet robiąc zwyczajne zakupy spożywcze. Dobrze jest wiedzieć na co powinno się zwracać uwagę i jakie składniki są w stanie wzmocnić pielęgnację skóry. Między innymi są to witaminy: A, B5, C, D, E,F. Oleje naturalne, takie jak: olej z awokado, olej arganowy, olej kokosowy itp. A także masło Shea, urea, d-panthenol, alantoina, gliceryna, ceramidy czy koenzym Q10. Także miejsce oczy szeroko otwarte i wypatrujcie ich na sklepowych półkach.