Menu
Paznokcie / Uroda

Pierwszy manicure hybrydowy z zestawem startowym NC Nails Company!

Długo opierałam się lakierom hybrydowym. Przez znaczny okres czasu było to związane z kiepską kondycją paznokci. Później jak ta już była lepsza, to strachem przed powrotem ich łamliwości i rozdwajania się. Nadszedł jednak czas, żeby się przełamać. Jako, że stosunkowo świeża ze mnie mama, czasami średnio mam czas na dbanie o siebie w ogóle (no niestety tak to wygląda :D), a co dopiero o paznokcie i nienaganny manicure. Pomyślałam więc, że hybrydy będą teraz dobrym rozwiązaniem. Fakt, że ich przygotowanie do najszybszych nie należy, ale trwałość i ładny wygląd to rekompensują. Jak więc postanowiłam, tak też zrobiłam, a moja „toaletka” wzbogacona została o Zestaw startowy Nails Company Gelique Starter Set by Natalia Szroeder.

Wydaje mi się, że zestaw jak na start jest dość rozbudowany.Z pewnością inwestując w niego, ma się frajdę znacznie dłużej niż na kilka pierwszych maźnięć. Sama na początek wykorzystałam zaledwie jego część. Co spowodowane jest oczywiście prostotą i minimalizmem tego manicure, ale ile jeszcze do odkrycia przede mną! 😀

Gelique Starter Set – Zestaw startowy hybrydowy Nails Company

Zestaw startowy Nails Company Gelique Starter Set by Natalia Szroeder składa się z:
– 4 losowo wybranych lakierów z kolekcji Natalii Szroeder. W moim trafiły się bardzo konkretne, mocno nasycone kolory: Hi Baby (żywy różowy), Dirty Dance (bardziej stonowany róż, ciemniejszy), Like the Wind (ciemny kobalt), Hungry Eye (ciemny zielony). Do pierwszego manicure hybrydowego użyłam Dirty Dance i Like the Wind.
– Repair Base – baza, wiadomo.
– Glass Top Coat – top na samą górę, zabezpiecza i daje efekt nabłyszczenia.
– Flash Shiny UV Protect – lakier nabłyszczający, podobno efekt gloss utrzymuje się do 4 tygodni i jest po prostu niesamowity – na pewno wypróbuję go następnym razem.
– 4 x pyłki – w moim zestawie biały, żółty, różowy i czerwony. I tego też spróbuję przy kolejnej okazji, póki co się bałam :D.
– 2 x perfumowana oliwka do skórek, zapachy: Mia i Rebellion – oba świetne.
– Krem do rąk, też perfumowany, nawołujący do Chanel Mademoiselle – love it! 😀
– Cleaner do przemywania i miejscowego oczyszczania płytki.
– High Shine Cleaner – ten służy do usuwania warstwy dyspersyjnej i ostatecznego nabłyszczania (zawiera oliwkę).
– Remover – preparat do usuwania lakieru hybrydowego z paznokci.
– Szablon do przedłużania paznokci – bardzo tajemnicza sprawa jak dla mnie 😀 Pewnie i tak nie użyję, ale jak coś – to jest.
– 5 patyczków do odpychania skórek, czy prostych zdobień.
– 3 pilniczki: 2 x 80/180 i 100/180 (chociaż widziałam na stronie NC, że standardowo są w zestawie tylko 2 szt.).
– Różowy ręcznik.
– Folie z wacikami do ściągania manicure hybrydowego 50 szt.
– Waciki 250 szt.
– I to co najważniejsze, czyli lampa. Mini lampa LED UV 6W, na USB. Kompaktowa, składana, biała.

To czego w zestawie mi zabrakło, to bloczek do matowienia płytki (choć teoretycznie powinien być, ja go nie znalazłam). Myślę, że dobrym dodatkiem byłby preparat zmiękczający skórki. I chyba bardziej przydatne na początku niż szablony do przedłużania, byłby dla mnie np. pędzelki do zdobień. Ale wiadomo, jest to uogólniony zestaw, który pomaga wystartować. Reszta to indywidualne potrzeby.

Gelique Starter Set – Zestaw startowy hybrydowy Nails Company; produkty, których użyłam

Jak już wspomniałam do pierwszego hybrydowego manicure użyłam bazy i topu, dwóch lakierów: Dirty Dance i Like the Wind, Cleanera, High Shine Cleanera oraz akcesoriów – pilniczków, ręcznika, patyczków, wacików oraz oliwki i kremu. W zasadzie to takie minimum, żeby ten manicure w ogóle powstał. Z pewnością z każdym kolejnym razem będę coraz śmielsza, a moje paznokcie coraz bardziej fantazyjne. 😀 Póki co, zrobiłam to tak:
1. Przypiłowałam i nadałam paznokciom kształt. Zmatowiłam płytkę (ma się to przysłużyć lepszej przyczepności bazy).
2. Namoczyłam skórki i odsunęłam je patyczkiem (jest to podobno bardzo istotne ponieważ lakier na skórkach oznacza, jego szybkie odchodzenie od paznokci).
3. Nałożyłam bazę, utrwaliłam lampą.
4. Póżniej trzy super cienkie warstwy lakieru, które za każdym razem też utwardzałam.
5. Kropeczki patyczkiem i znowu utwardzanie pod lampą.
6. Na górę Top Coat, który niestety trochę rozmazywał kropeczki (konieczne przy tego typu zabiegach – w sensie zdobień, jest upewnienie się, że jest utrwalone), ale w takich przypadkach stosuje się Cleaner, który usuwa niedoskonałości z wierzchniej warstwy i pozwala na jej powtórzenie.
7. Po utrwaleniu Top Coat trzeba było się pozbyć lepkiej warstwy dyspersyjnej i nadać paznokciom połysku, do tego posłużył mi High Shine Cleaner.
8. Paznokcie gotowe. Suche. Błyszczące.
9. Na koniec odrobina oliwki na skórki i krem na dłonie.

Pierwszy manicure hybrydowy – efekt końcowy

Teraz jestem w szoku, że wypisałam tylko 9 punktów. Wydawało mi się, że jest tego znacznie więcej, a proces robienia tych paznokci trwa i trwa – chyba taki los początkującego. 😉

Jeśli chodzi natomiast o ocenę produktów z zestawu to przyznać muszę, że wszystkie cleanery, oliwki i kremy świetnie pachną. Jeśli chodzi o „moc” lakierów, to jak już wiecie ekspertką nie jestem. Wydają się być w porządku. Nie sprawiały problemów przy aplikacji. Pędzelki stosunkowo małe, dość precyzyjne, ale też wystarczające. Dobre krycie uzyskałam przy 3 warstwie, ale były one serio super cienkie. Co do trwałości napewno zrobię jakiś „update”, jak już będę coś w tym temacie widziała. 🙂 Lampa – tutaj wadą z pewnością jest jej niewielka waga, a co za tym idzie częste upadki (wystarczy lekko pociągnąć za kabelek). Plusem z kolei są jej kompaktowe wymiary i składane nóżki.

Gelique Starter Set Nails Company – lampa

Myślę, że dużą zaletą tego zestawu są również pełnowymiarowe opakowania wacików, folii do ściągania lakieru, szablonów itd. – dzięki temu zestaw nie jest jednorazowego użytku, a jego wyposażenie starcza na długo. Nie sposób nie wspomnieć również o pięknym opakowaniu zestawu i sposobie prezentacji jego zawartości – wysoce dopracowane, estetyczne i baaardzo zachęcające. Idealne na prezent dla samej siebie czy kogoś innego. 🙂

Gelique Starter Set – Zestaw startowy hybrydowy Nails Company