Menu
Uroda

Po co i jak usuwać skórki? Żel do usuwania skórek 3 w 1 Cztery Pory Roku

Niewątpliwie odsuwanie lub usuwanie skórek, to jeden z podstawowych elementów pielęgnacji paznokci. To właśnie dzięki tej czynności zyskują one optycznie na długości i estetycznym wyglądzie. Ponadto dobrze wycięte lub odsunięte skórki przyczyniają się do większej trwałości wykonanego manicure.

Aby usunięcie skórek z płytki paznokci było możliwe, musisz posiadać w swojej kosmetyczce kilka sprawdzonych gadżetów:
– preparat zmiękczający,
– drewniane patyczki do odpychania skórek,
– cążki (jeśli wycinasz skórki).

Istnieją dwie metody usuwania skórek, jedna wiąże się tylko z ich odsunięciem, druga z odsunięciem i wycięciem. Sposób pierwszy zdecydowanie bardziej poleca się przy miękkich i cieńszych skórkach, które odrastają powoli i nie są aż tak widoczne. Drugi natomiast, do tych twardych i szerokich, które szybko zarastają płytkę, sprawiając, że wygląda ona mało estetycznie. W obu przypadkach potrzebne jest odpowiednie zmiękczenie skórek, które w ekspresowym tempie uzyskuje się na przykład z Żelem do usuwania skórek od Cztery Pory Roku.

cztery-pory-roku-zel-do-usuwania-skory-2

Kosmetyk bogaty jest w składniki aktywne, które dodatkowo pielęgnują paznokcie i skórę dłoni. 10 % zawartości gliceryny skutecznie zmiękcza suche i stwardniałe skórki. Wyciąg z aloesu łagodzi podrażnienia i koi. Proteiny z jedwabiu, tak samo, jak i ekstrakt z bawełny nawilżają, zmiękczają i wygładzają skórki oraz skórę wokół paznokci, przywracając im zdrowy wygląd.

Opakowanie typu „flamaster” ułatwia i usprawnia aplikację, a żelowa konsystencja preparatu gwarantuje jego utrzymanie się w odpowiednim miejscu. Żel zmiękcza skórki już po 60 sekundach, dzięki czemu szybko możemy przejść do kolejnego etapu, czyli odsuwania skórek.

UWAGA! W trakcie odpychania czy wycinania skórek pamiętaj, że płytka paznokci w tych miejscach jest niezwykle delikatna i łatwo ją uszkodzić. Rób więc to bardzo delikatnie i ostrożnie. A tuż po wykonaniu zabiegu intensywnie je nawilż – odpowiednim kremem czy oliwką.