Menu
Uroda

Prawidłowa depilacja – kosmetyki Venus

Choć golenie się nie należy do ulubionych zajęć, to niestety wiele z nas jest od tej czynności uzależniona. Jak więc wykonywać ten zabieg prawidłowo, nie podrażniając przy tym skóry?

Kobiety, które zamiast wosku, depilatora czy lasera wybierają pospolitą maszynę do golenia, powinny mieć na uwadze kilka podstawowych zasad prawidłowego golenia się. Do tych najważniejszych należą m.in.:
– bezwzględny zakaz golenia na sucho,
– używanie dobrej jakości maszynki,
– unikanie zbyt długiego używania jednej maszynki,
– stosowanie balsamów po goleniu,
Przede wszystkim jednak – używanie pianek i kremów do golenia. Te oprócz nadania poślizgu, zmiękczają włoski, lekko je unoszą, znacznie ułatwiając zbieranie ich nożykami. Ponadto koją podrażnione obszary skóry. Żel, krem czy pianka do golenia są więc niezbędnym elementem każdej babskiej kosmetyczki.

Takie kosmetyki przede wszystkim powinny być oczywiście skuteczne, ale ważne są również takie aspekty jak poręczne i funkcjonalne opakowanie, przyjemny zapach czy wygodny sposób użycia. Wszystkie te cechy dodatkowe odnalazłyśmy w piankach Venus.

venus-pianki-do-golenia-kompozycja

Pianki do golenia Venus, to wysokie, poręczne puszki wyposażone w dozowniki (poj. 200 ml), z których otrzymujemy gęstą piankę. Ostateczną jej objętość uzyskujemy tuż po wyciśnięciu z puszki, dlatego od razu można przystąpić do aplikacji. Pianka nie zsuwa się z ciała, nie rozpuszcza, ma świetną przyczepność. Zmiękcza włoski, unosi je, a przede wszystkim chroni delikatną skórę. Dzięki zawartym (w zielonej, jak i różowej wersji) składnikom aktywnym takim jak: ekstrakt z melona, żurawina, pistacja, witamina C, witamina E, kosmetyk odżywia skórę, poprawia jej miękkość i elastyczność, a także łagodzi i koi. Pianki mają przyjemne zapachy owocowe, które pozostają z nami do końca trwania zabiegu, a nawet dłużej.

Niezwykle ważnym elementem takich domowych depilacji, jest odpowiednie odżywienie i nawilżenie skóry tuż po jej dokonaniu. W tym celu dobrze mogą się sprawdzać standardowe balsamy, jednak znacznie lepszą skuteczność mają te przeznaczone właśnie po goleniu. Zawierają one wiele składników łagodzących i regenerujących. W przypadku Balsamu po goleniu od Venus są to:
– masło pomarańczowe (odżywia, zapobiega wysuszaniu naskórka),
– witamina E (wspomaga odbudowę, łagodzi stany zapalne),
– olej kokosowy (dogłębnie nawilża, przynosi ukojenie).
Lekka, tropikalnie pachnąca formuła balsamu, pozwala na jego szybkie wchłonienie i działanie. Dobrze nawilża skórę, pozostawiając ją miękką i gładką. Balsam łagodzi podrażnienia i usuwa uczucie suchości.

Kosmetyki Venus dostępne są w drogeriach w całej Polsce.