Menu
Makijaż / Uroda

Pro Contour Palette Wibo – czy warto?

Konturowanie twarzy to aktualnie już nie trend kosmetyczny, a raczej nawyk większości kobiet malujących się na co dzień. Skoro czasami kilka machnięć może uwydatnić to i owo, albo wręcz przeciwnie – trochę ukryć, to dlaczego nie skorzystać?

Panująca moda na tego typu makijaż stale też jest rozwijana i podkręcana, pojawiającymi się paletkami i zestawami do konturowania, zawierającymi wszystko czego nam trzeba do osiągnięcia danego efektu. Na sucho, na mokro – co chcemy, jak chcemy. Do tego często mają cudowne, zachęcające opakowania, którym ciężko jest się oprzeć – znacie to. 😉

Właśnie jedną z takich paletek, obok których ciężko przejść obojętnie jest Pro Contour Palette Wibo, która mi osobiście przede wszystkim kojarzy się z piękną Weroniką Książkiewicz (trudno o lepszą ambasadorkę!). Zawiera w sobie 3 odcienie kremowe, fixer, róż i bronzer. Głównie więc bawimy się nią na mokro. Ma to swoje plusy, jak i minusy. Do tych pierwszych należą fajne efekty i zakrycie niedoskonałości. Do wad ja zaliczam czas wykonania takiego makijażu (podkreślenie kości policzkowych na sucho, zajmuje mi znacznie mniej czasu :P) i precyzję z jaką trzeba go wykonać. Niemniej jednak z pewnością jest to zestaw, który pozwala na wykonanie pełnego i profesjonalnego konturowania twarzy. Co więcej! Do paletki dołączona jest „instrukcja obsługi” do konturowania poszczególnych typów twarzy! Bardzo fajna i przydatna rzecz dla osób, które nie do końca czują temat, albo zwyczajnie lubią zasięgać porad.

pro-contour-palette-wibo-swatch

Znajdujące się w środku produkty generalnie dobrze się uzupełniają. Do rozjaśnienia poszczególnych partii możemy użyć odpowiedniego dla siebie tonu podkładu (Banana Cream, High Cream). Kontury malujemy oczywiście najciemniejszym brązem (Hide Cream), a po zblendowaniu makijażu nakładamy na twarz utrwalający fixer, gdzieniegdzie odrobinę bronzera i róż na kości policzkowe. Ja do paletki wrzuciłabym jeszcze rozświetlacze, których ostatnio fanką jestem. Ale akurat to, że ja ich używam na co dzień nie znaczy, że paletka jest niekompletna czy wybrakowana i że wszystkie musicie nosić na twarzy mieniące się drobinki. 😉

Paleta kosztuje ok. 47 zł i można ją kupić w sklepie internetowym marki, albo stacjonarnie w sieci drogerii Rossmann na przykład.

pro-contour-palette-wibo-open