Menu
Makijaż / Uroda

Puder ryżowy – co powinnaś o nim wiedzieć?

Puder ryżowy znany jest nam od dawna, bo od ok. XVI w. Kiedyś sięgały po niego głównie gejsze, dziś używają go kobiety na całym świecie.

Pozyskiwany z ryżu puder charakteryzuje się nie tylko skutecznością w makijażu, ale i ciekawymi właściwościami. Polecany jest do każdego rodzaju skóry, choć ze względu na pochłanianie nadmiaru sebum, przy cerze tłustej sprawdza się fenomenalnie. Można stosować go zarówno jako bazę pod makijaż, jak i jego wykończenie. Stanowi dodatek do pudrów i innych kosmetyków kolorowych, a nawet pielęgnacyjnych, ale można również spotkać go w najczystszej postaci – puder sypki lub w kamieniu i ta chyba jest najbardziej popularna.

Puder ryżowy przede wszystkim matuje, nadaje jedwabistą gładkość i wyrównuje koloryt. Usuwa nadmiar sebum, a także wykazuje właściwości łagodzące i kojące. Ponieważ pomaga dłużej utrzymać wodę w skórze, pozytywnie wpływa na jej nawilżenie i regenerację. Jest lekki i delikatny, więc w odpowiednich ilościach nie obciąża skóry i nie zapycha jej.

Puder ten jest u nas ostatnio bardzo popularny, więc i na drogeryjnych półkach z kosmetykami go nie brakuje. Czy to sypki, czy w kamieniu, jest przyjemny nie tylko dla skóry, ale i dla portfela. Tak jak nowości Wibo – Rice Powder Total Matt Effect i Lovely White Chocolate – Rice Powder. Pierwszy kosztuje ok. 16 zł, drugi ok. 24 zł. Oba opakowania są urocze, jednak szata graficzna najnowszej kolekcji Lovely nie ma sobie równych i to trzeba powiedzieć głośno. 🙂

rice-powder-lovely

Sypki Wibo i w kamieniu Lovely działają tak samo – matują i utrwalają. Wygładzają, ujednolicają i zmniejszają widoczność porów. Przeznaczone są do wszystkich rodzajów cery. Różnią się jedynie formą i sposobem aplikacji, ale oba sprawdzają się równie dobrze.

Teoretycznie produkty te dostępne są w Rossmann. W praktyce, zawartość szaf opróżniana jest przez klientki w trybie błyskawicznym, więc jak już upolujecie, to biegnijcie do kasy! 🙂