Menu
Pielęgnacja / Uroda

Rajska kąpiel z Tutti Frutti – Olejek do kąpieli i pod prysznic Ananas & Kokos

Olejek to raczej mało popularna forma „środka czyszczącego” skórę. Ale chyba właśnie ta egzotyka, sprawia, że chętnie sięgamy po produkty inne niż mydło, płyn do kąpieli czy żel pod prysznic. Lubimy testować i sprawdzać nieznane nam formy. Dlatego dzisiaj o nowości marki Farmona, z serii Tutti Frutti – Olejek do kąpieli i pod prysznic Ananas&Kokos.

Już na samym początku należy zaznaczyć, że kosmetyk ten jest wręcz przeznaczony na ciepłe pory roku. Zapach ananasa i kokosa jest tak intensywny, tak energetyczny, tak słoneczny i tak słodki, że głównie z wakacjami się kojarzy. Oprócz niezwykłego zapachu, kosmetyk wzbogacony jest o rozświetlające drobinki, które kojarzą się z mieniącym w słońcu piaskiem. Istny raj na ziemi!

Składnikami aktywnymi jest witamina A, E i F oraz naturalne olejki owocowe.

Olejek może być wlewany do wanny, albo stosowany bezpośrednio na ciało pod prysznicem. Co myślę jest bardzo fajnym rozwiązaniem.

Jeśli chodzi o konsystencję to nie jest to typowy olejek, ja bym raczej określiła go jako taki oleisty i bardziej lejący się żel pod prysznic. Jednak różnice powstają podczas kąpieli. Olejek bardziej trzyma się skóry. Choć wolnej się go rozprowadza, ma się poczucie sporej wydajności. Piana może spektakularna nie jest, ale spokojnie daje się ją uzyskać.

Skóra już pod prysznicem jest nawilżona i lekko natłuszczona. Po osuszeniu nawet nie potrzebuje balsamu, więc jest to fajna opcja, dla osób, które albo nie lubią używać mazideł pielęgnacyjnych do ciała, albo po prostu czasu na to nie mają. Myślę, że może się też sprawdzić jako letni kosmetyk do mycia ciała, kiedy to nasza skóra ma tak duży kontakt z promieniami słonecznymi, że każda forma jej odżywienia i natłuszczenia jest wręcz pożądana. A i zapach zobowiązuje – wiadomo.

Butla o pojemności 425 ml kosztuje ok. 15 zł, także stawka za ten raj też nie jest wygórowana. 🙂