Menu
Pielęgnacja / Uroda

RECENZJA tołpa: green oils. Orzeźwiający żel peelingujący do mycia twarzy

Dzisiaj szybka analiza kosmetyku, który bardzo polubiłam i stał się on stałym elementem mojego rytuału maseczkowego. Mowa o Orzeźwiającym żelu peelingującym do mycia twarzy tołpa z serii Green Oils.

Cała linia tołpa: green oils oparta jest na olejach roślinnych. W zależności od produktu i problemu cery, olej zawarty w recepturze danego kosmetyku, jest jego głównym składnikiem aktywnym i tym, co go wyróżnia. Składniki, które niemalże każdy z nas spożywa na co dzień, mogą być też najlepszym z możliwych pokarmem dla skóry.

Ten orzeźwiający żel peelingujący do mycia twarzy tołpa: green oils. Wyposażony został w składniki aktywne takie jak: torf tołpa, olej ze skórki cytryny (dlatego też żel pachnie tak świeżo i energetycznie!) oraz trzy rodzaje drobinek ścierających: perlit, łupinki orzecha włoskiego i owoce czarnej porzeczki. Dzięki tej różnorodności kosmetyk posiada fajną konsystencję. Zachowuje skuteczność, ale nie jest też aż tak intensywny i mocny, żeby mógł niezdrowo skórę podrażniać.

Jak dla mnie ma on jednak więcej wspólnego z peelingiem jako takim, niż żelem do mycia twarzy, dlatego używam go głównie podczas stosowania maseczek. Zawiera on tak wiele drobinek ścierających, że moja wrażliwa i „emocjonalna” cera, mogłaby przestać go lubić przy codziennym stosowaniu. Ale! W przypadku, gdy używam go 2 – 3 razy tygodniowo, wręcz go kocha! 🙂

tołpa: green oils, orzeźwiający żel peelingujący

Peeling w połączeniu z wodą przybiera postać „ścierającej” emulsji. Nie pieni się, dobrze się rozprowadza i fajnie pracuje pod palcami. Dobrze oczyszcza skórę – usuwa resztki makijażu, nagromadzone sebum i zrogowaciały naskórek. Otwiera ją na kolejne dawki składników aktywnych, choć sam na przykład świetnie radzi sobie z nawilżaniem. Po wysuszeniu cera jest świeża, gładka i fantastycznie pachnąca. Energetyczne, słodkie cytrusy, to zdecydowanie zapachy dedykowane mojej twarzy.

Orzeźwiający żel peelingujący do mycia twarzy, jak i inne produkty tołpa, to oczywiście kosmetyki naturalne. Nie zawierają one alergenów, PEGów, sztucznych barwników, mydła, parabenów, SLSu ani donorów formaldehydu. Są dostępne zarówno w drogeriach internetowych, jak i stacjonarnych.

 

Zobacz również:

http://studioms.pro-linuxpl.com/marta/tolpa-estetic-czyli-zabiegi-medycyny-estetycznej-we-wlasnym-domu/

http://studioms.pro-linuxpl.com/marta/zel-do-mycia-twarzy-3-hity/

http://studioms.pro-linuxpl.com/marta/tolpa-green-oils-wzmacniajacy-krem-na-naczynka/

http://studioms.pro-linuxpl.com/marta/czym-jest-borowina-i-jakie-ma-wlasciwosci/