Menu
Makijaż / Uroda

RECENZJA Tusz Do Rzęs Bourjois Volume Reveal Black

Jakiś czas temu oglądałam ulubieńców roku 2018 u RedLipstickMonster. Kosmetykiem od którego rozpoczęła roczną wyliczankę był Tusz do rzęs. A że ja na mascary zawsze łasa jestem, to z zaciekawieniem przesłuchałam. Wydał mi się dość interesujący, więc pierwsza lepsza okazja i hyc, jest mój! 😀

Czarny tusz do rzęs Bourjois Volume Reveal Mascara  jest dość nietypowy i mam na myśli głównie opakowanie. Bo oprócz tego, że buteleczka ma trójkątną podstawę, to jeszcze na jednym z boków zostało wbudowane lusterko. I to nie byle jakie, bo powiększające i to tak całkiem porządnie. Przyznaję, że w kwestii tego lusterka zaskoczyłam samą siebie. Wydało mi się ono tak zbędnym i bezsensownym gadżetem, że nawet ochy i achy RedLipstickMonster mnie nie przekonały do jego funkcjonalności. No bo na co? Przecież nie będę się domalowywać na chodniku w centrum miasta. W domu to zrobię, a tam lustro przecież mam. Więc tak szczerze nie do końca potrafiłam sobie wyobrazić sytuacje, w których bym z tej dodatkowej opcji mascary skorzystała. Ostatecznie mówię – miała rację! W sensie RLM, to ona miała rację tak je zachwalając. Lusterko jest genialne i nie trzeba być na mieście, żeby z niego korzystać. Jakaś ta buteleczka jest taka poręczna, wyprofilowana, idealnie leży w ręku. A samo lusterko odbija dokładnie to co powinno – oooczy. Na dodatek w sporym powiększeniu, więc te rzęsy serio dobrze widać, można się spokojnie przy nim pięknić.

Co do samej maskary – posiada dość szeroką i bardzo gęstą jeżeli o włosie chodzi, szczoteczkę. Są tego plusy i minusy. Bo o ile super rozczesują rzęsy i nie sklejają ich, to dla osób z krótkimi włoskami może być nieco problematyczna (myślę, że można się nią trochę upaćkać tu i ówdzie).

Tusz ten jest taką formą ulepszenia własnych rzęs, ale nie obiecuje i też nie daje jakiegoś widocznego uniesienia, podkręcenia, wydłużenia czy nawet pogrubienia. Ładnie pokrywa rzęsy, rozczesuje je i zaznacza, ale nie jest to jakiś spektakularny efekt. Myślę, że znacznie bardziej będą zadowolone z niego właścicielki długich, gęstych rzęs. Osobiście używam go na co dzień, aczkolwiek jeśli coś w moim szalonym życiu się dzieje, raczej sięgam po coś cięższego.

Daję dodatkowe plusy za trwałość i jakość. Nie kruszy się, nie rozpuszcza. Trzyma się rzęs cały dzień. Demakijaż też nie stanowi problemu. Nie podrażnia oczu, nie powoduje ich zaczerwienienia.

Tusz Do Rzęs Bourjois Volume Reveal kosztuje (aktualnie w promocji) 18 zł w kosmetykizameryki.pl.