Menu
Pielęgnacja / Uroda

Samoopalacz i SPF w jednym – Marula Dry Oil Self Tan SPF 50 Vita Liberata

Połączenie samoopalacza i filtra ochronnego, nie należy do tych popularnych. Jest jednak bardzo praktyczne, szczególnie letnią porą. Jednocześnie otrzymujemy opaleniznę i ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, co przydaje się nie tylko na wakacjach, gdy nie chcemy wychodzić na plażę białe jak kreda, ale i w mieście, gdzie promienie UV wcale nie są mniej szkodliwe. I o czym zapominamy – wcale nie jest ich mniej, a i zza chmur nas dopadną. Dlatego tak ważne są filtry ochronne, nawet w produktach takich jak samoopalacze.

Do tej pory na rynku pojawiło się całe mnóstwo różnego rodzaju produktów samoopalających. Od pianek, sprayów, balsamów, płynów, po mgiełki, olejki, żele. Wiele z nich to naprawdę świetne produkty, mają jednak jedną podstawową wadę – brak SPF. Na szczęście na pomysł połączenia składników samoopalających z filtrami ochronnymi wpadła marka Vita Liberata i wypuściła, jak do tej pory, pierwszy taki kosmetyk na świecie!

vita-liberata-marula-olejek-samoopalający-2

Marula Dry Oil Self Tan SPF 50, to niezwykle przyjemny dla skóry olejek, który nie tylko ją opala i chroni, ale również kompleksowo pielęgnuje. Wszystko to, możliwe jest dzięki zawartym w nim składniom:
– East African Marula Oil – silnie nawilża, zawiera dużo witaminy C,
– Tahitian Monoi Oil – również nawilża i odbudowuje,
– Technologia pHenO2® – gwarantuje stopniową, naturalnie wyglądającą i trwałą opaleniznę,
– pozostałe certyfikowane składniki organiczne odżywiają skórę, regenerują ją, oraz chronią – SPF 50.
Nic więc dziwnego, w jaki sposób na olejek reaguje skóra, która staje się pod jego wpływem niezwykle gładka i przyjemna w dotyku. Już w momencie aplikacji, widać zarys opalenizny, dzięki czemu znacznie łatwiej jest ją kontrolować. Do nakładania kosmetyku najlepiej użyć rękawicy, która zagwarantuje czyste łapki i równomiernie rozprowadzony samoopalacz. Taką rękawicę znajdziecie również w ofercie Vita Liberata – super się pierze, szybko wysycha i bardzo dobrze się trzyma, także polecamy.

vita-liberata-marula-olejek-samoopalający-3

Marula Dry Oil Self Tan SPF 50 zamknięty jest w szklanym flakonie o pojemności 100 ml. Nie jest on wyposażony w atomizer czy pompkę, więc trzeba uważać przy wylewaniu kosmetyku, aby nie przesadzić. Konsystencja jest całkiem gęsta, więc olejek trzyma się skóry, a Ty możesz rozprowadzać go we właściwe strony.

Właściwy kolor skóry uzyskuje się po kilku godzinach od aplikacji. Naturalny, subtelny i pozbawiony niepożądanych efektów. Olejek nie uczula i nie podrażnia. Chroni przed słońcem i podrażnieniami.

Dostępny jest w Sephora, w cenie 165 zł.