Menu
Uroda

Silk Infusion

Tym razem pod lupę trafiła odżywka do włosów CHI Silk Infusion.

Odżywkę stosuje się bez spłukiwania. Przeznaczona jest do każdego rodzaju włosów, choć jeśli Wasze końcówki mają tendencję do przesuszania się, łamania i rozdwajania, to produkt ten będzie dla nich odpowiedni.

Jedwab ten z założenia ma odżywiać włosy (zawarte w nim ceramidy wnikają głęboko w strukturę włosa), nadawać im miękkość, sprężystość i naturalny połysk. Jest bogaty w proteiny jedwabiu, soi i pszenicy oraz witaminy. Zawiera również ekstrakty z ziół. Produkt nie ma w składzie alkoholu, który mógłby dodatkowo wysuszać włosy.

Jego stosowanie szczególnie zalecane jest w przypadku używania suszarki, prostownicy, lokówki oraz jako ochrona przed promieniami słonecznymi. Odżywkę nakłada się na wysuszone ręcznikiem włosy, szczególnie zwracając uwagę na ich końcówki.

CHI Silk Infusion

Czy działa? Zdecydowanie tak. Końcówki włosów są nawilżone i miękkie. Nie obciąża włosów, nie wpływa na ich szybsze przetłuszczanie się (o ile oczywiście zastosujesz odpowiednie proporcje). Jest łatwy w użyciu. Konsystencją przypomina gęsty olejek, który ładnie wchłania się we włosy, nie lepiąc ich przy tym. Odżywka ma dosyć intensywny zapach, który utrzymuje się na włosach jakiś czas. Ale jest to raczej zaleta niż wada. No właśnie, a co z wadami? Hm, nie wykryto. 🙂

Odżywkę można kupić w opakowaniach o poj.: 15, 50, 150 i 300 ml. Za najmniejszą na allegro zapłacicie ok. 3,50 zł.

My polecamy. A Wy macie jakieś doświadczenia związane z tym jedwabiem?