Menu
I cała reszta

Skrawek Nieba. Poradnik Nieporadny

O niezwykłej działalności Jacka Pikuły dowiedziałam się niedawno. Stało się tak pewnie dlatego, że gdy wszystko „to” działo się, ja byłam dzieckiem i nie bardzo wtedy takie wiadomości do mnie docierały.

Jacek Pikuła pojawił się w moim życiu wraz z reportażem, który poleciał podczas wieczornych newsów. I to chyba musiało być jakieś zrżądzenie losu, bo TV w domu nie mam, a tego typu programy oglądam raz na 2-3 tygodnie. I trafiłam akurat na ten. Słysząc skróconą do kilku zdań historię człowieka tak oddanego ludziom i jednocześnie przez nich tak zapomnianego, bardzo się zdziwiłam, zawiodłam i wzruszyłam jednocześnie.

Jak się okazało bezdomny człowiek, który kiedyś właśnie bezdomnymi i dziećmi z biednych rodzin się opiekował, przez ostatnie lata poświęcał się pisaniu książki opartej na wspomnieniach, która została już wydana, a więc mogłam ją kupić i przeczytać. I to właśnie takiej formy pomocy ten człowiek oczekiwał. Więc zrobiłam to.  Skrawek Nieba. Poradnik Nieporadny trafił i w moje ręce.

Książka piękna i jak zapewne się domyślacie, nie chodzi tutaj o ilustracje, styl czy wypasione wydanie. Raczej o kawał życia w służbie drugiemu. O to jak zrobić coś, gdy nie ma się prawie nic. Jak nie poddawać się, nawet gdy wydaje się, że wszystko jest stracone. Jak prosić o pomoc i jak jej udzielać. Przepiękne wspomnienia, świetne przykłady i niezwykle poruszająca opowieść, która jest w rzeczywistości żywymi wspomnieniami.

Zachęcam Was gorąco do zakupu książki i jej przeczytania. Nie tylko pomożecie, ale dzięki tej książce również wiele zrozumiecie i się nauczycie. Śledźcie również fanpage’a autora, gdzie znajdziecie więcej informacji o nim samym, książce oraz coraz częściej organizowanych eventach.

skrawek-nieba-poradnik-niesporadny-jacek-pikula-2