Menu
Makijaż / Uroda

Szybka analiza: czy Chanel lepsza? Rouge Coco Ultra Hydrating Lip Colour

Choć na co dzień sięgam raczej po nieco tańsze kosmetyki, które są produktami mniej lub bardziej znanych firm kosmetycznych, to czasami zdecyduję się również na coś bardziej luksusowego. Rouge Coco Ultra Hydrating Lip Colour kupiłam już jakiś czas temu, ale nie jest to moja ulubiona pomadka, a na prawdę myślałam, że nią będzie. Kolor jaki wydawał mi się odpowiedni do takiego zakupu, to czerwień, numerek 442. Nie jest to najmocniejsza i najbardziej klasyczna czerwień tej serii (cała gama to 27 kolorów), ale zdecydowanie moja.

Jakie wrażenia? Nie urzekła mnie, a po kilkukrotnym użyciu chyba nawet czułam się nieco rozczarowana. Choć należy zaznaczyć, że pomadka ta ma zarówno swoje plusy, jak i minusy.

CHANEL-442-COCO-ROUGE-MARSZALPRO-BLACK

Fot. marszalpro.com

Do tych pierwszych z pewnością należą względy estetyczne – piękne i porządne opakowanie. Ciężkie, wykonane z bardzo dobrej jakości plastiku. Szanse na jego zniszczenie przy „normalnym” użytkowaniu i przenoszeniu (w kosmetyczce czy torebce) są raczej niewielkie. Konsystencja też na plus. Jest dosyć miękka i łatwo się rozprowadza. Problemem występującym przy aplikacji może być jednak fabryczny kształt pomadki. Jest szeroko ścięta, pod dużym skosem, więc o precyzji, która szczególnie w tych wyrazistych kolorach jest niezwykle ważna, nie ma mowy. Kolejnym mankamentem tej pomadki jest nasycenie koloru, spodziewałam się większej głębi i wyrazistości. Pewnie wiele zależy tutaj również od koloru, 442 nie posiada matowego czy satynowego wykończenia, a raczej połyskujące. Jednak nie uważam, żeby było to usprawiedliwienie dla prawie że półtransparentnego krycia. Trwałość niestety też pozostawia trochę do życzenia, ponieważ pomadka schodzi przy pierwszym lepszym kontakcie z czymkolwiek. Bez niego utrzyma się ok. 1-2h. Nie wnika w głąb i nie barwi ust. Nie pogarsza ich kondycji, a nawet powiedziałabym, że wspomaga ich nawilżenie. I to w zasadzie chyba wszystko.

Podsumowując największe zalety i wady:

PLUSY
– miękka konsystencja,
– świetne opakowanie,
– bez podrażnień, wysuszenia i popękanych ust.

MINUSY
– kiepski kształt,
– słaba trwałość,
– mało nasycony kolor.

Fot. marszalpro.com

Fot. marszalpro.com

Jak się okazuje znana i luksusowa marka to nie wszystko i z pewnością nie powinna być czynnikiem decydującym o zakupie, bo po co później żałować. Warto przed zakupem trochę o wybranym produkcie poczytać i upewnić się, że co do jego jakości nikt nie ma wątpliwości.
Gdybym miała porównać pomadkę Rouge Coco Ultra Hydrating Lip Colour do jakiegoś tańszego zamiennika, to byłaby to Pomadka Golden Rose – Sheer Shine Stylo Lipstick, za ok. 15 zł, podczas gdy ta od Chanel kosztuje ok. 160 zł.