Menu
Makijaż / Uroda

theBalm The Body Builder Black Mascara – tak czy nie?

Ostatnio szukałam nowej, fajnej mascary. Nie to żeby moja poprzednia (PUPA Ultraflex Mascara) była zła, wręcz przeciwnie – bardzo ją lubię, jednak miałam ochotę na coś nowego. Po małym rozeznaniu mój wybór padł na theBalm The Body Builder Black Mascara. Czy powstała między nami chemia?

Generalnie chyba wysoką poprzeczkę postawiłam temu kosmetykowi i nie do końca był on w stanie ją przeskoczyć. Możliwe, że jest to kwestia zaufania jakim darzę theBalm, jednak w przypadku tuszu do rzęs nie ma ono większego uzasadnienia.

Moje rzęsy należą do tych krótkich i rzadkich, ale zdrowych. Kupując maskarę zależy mi więc po prostu na podkreśleniu ich obecności. Podkręcić nie ma za bardzo co, w wydłużenie za specjalnie nie wierze, no a pogrubienie powinna dawać każda kolejna warstwa tuszu na rzęsach. Na ogół więc nie kieruję się przypisanym kosmetykom funkcjonalnościom. Bardziej skupiam się na wygodzie, wyglądzie i trwałości. Doceniam poręczne buteleczki i dobrze zaprojektowane szczoteczki. Lubię, gdy formuła tuszu nie skleja rzęs i nie pozostawia na nich grudek, ale nie znoszę też, gdy jest ona zbyt rzadka, a każde pociągnięcie aplikatorem kończy się na odbitych dookoła rzęsach. Jednym zdaniem: ciężko jest. 😉

Co więc mogę powiedzieć o The Body Builder theBalm? Posiada wygodną, ani nie za szeroką, ani nie za wąską buteleczkę. Jednak sama szczoteczka nie jest już tak wygodna. Niby wąska i wyprofilowana, ale w połączeniu z cięższej konsystencji tuszem, ani nie ułatwia pomalowania moich krótkich rzęs, ani też nie pomaga w utrzymaniu w okolicach oczu porządku. Ostatecznie więc można uzyskać i posklejane rzęsy, i grudki, i rozmazany makijaż. No ja musiałam trochę z tą maskarą się zapoznać i ją rozpracować, aby móc z niej w ogóle korzystać. Rzecz do której przyczepić się nie mogę to trwałość – maskara się nie kruszy, nie rozmazuje. Nie działa na nią wilgoć czy deszcz. Utrzymuje się na rzęsach cały dzień, a i demakijaż musi być porządny, aby odpuściła.

Ja zadowolona do końca nie jestem, jednocześnie zauważam zarówno wady, jak i duże zalety tego tuszu. Mimo wszystko nie uważam, aby jego cena była adekwatna do jakości. Ktoś z Was próbował? Jakie macie zdanie na temat tego kosmetyku?