Menu
Pielęgnacja / Uroda

tołpa:* dermo face rosacal – krem dla wrażliwców prawie idealny

Życie z cerą naczynkową nie jest łatwe. Podrażnienia i rumienie są wręcz normą. Szkodzi nie tylko mróz czy wiatr, ale też suchość, słońce i wiele innych czynników niezwiązanych z pogodą. Tak wrażliwa i podatna na działanie różnych aspektów cera potrzebuje wyjątkowej opieki. Na szczęście, rzadko zdarza się, abym źle trafiła, aby kremy po które sięgam okazały się bublami. I jakoś tak się staje, że swoimi testami, poszerzam głównie listę produktów, które naprawdę lubię.

Cera naczynkowa to rozszerzone naczynia krwionośne, tworzące się „pajączki”, liczne zaczerwienienia i rumienie. Przyczyną ich powstania może być np. większy wysiłek fizyczny, silne emocje czy odrobina alkoholu, już o warunkach atmosferycznych nie wspominając. Dlatego naprawdę niezwykle istotny jest dobór odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych. Oprócz tego, że delikatne, powinny wykazywać właściwości wzmacniające, łagodzące i odżywcze.

Dobry krem do cery wrażliwej i naczynkowej odżywia i pomaga się jej zregenerować. Łagodzi podrażnienia, niweluje zaczerwienienia i wycisza rumienie. Chroni przed czynnikami zewnętrznymi i uszczelnia naczynka krwionośne. Pozwala skórze na odprężenie i wyciszenie. Jeśli dodatkowo nie jest zbyt tłusty i współpracuje ze stosowanymi na codzień kosmetykami kolorowymi, to można rzec, że blisko mu do ideału! I wydaje mi się, że do takiego stanu dążyła marka tołpa tworząc linię Dermo Face Rosacal.

tolpa-dermo-face-rosacal-krem-wzmacniajacy-2

Łagodzący krem wzmacniający na dzień tołpa – oznaczony jako bogaty, z SPF 10, to kolejna pozycja, którą wciągam na listę swoich ulubieńców. Dlaczego? Moja skóra bardzo dobrze na niego reaguje. Od rana jest zrelaksowana, zregenerowana i wyciszona. A także gładka i jednolita, bo pożegnałam widoczne gołym okiem małe, ale jednak pajączki. Krem bardzo fajne nawilża i odżywia. Czasami również lekko natłuszcza, ale dając mu chwilę, sprawiamy, że wchłania się praktycznie całkowicie. Ponieważ dobrze łączy się z innymi produktami, może tworzyć bazę pod makijaż. Ma bardzo treściwą, ale jednocześnie stosunkowo lekką konsystencję, która dodaje jedwabistej gładkości. Pachnie dobrze, trochę inaczej, ale bardzo przyjemnie.

Receptura kosmetyku oparta jest na m.in.:
– torfie tołpa.®,
– uszczelniających kompleksach arniki, kasztanowca, oczaru, bluszczu, dziurawca i winorośli,
– wzmacniającym ekstraktcie z perełkowca japońskiego,
– uelastyczniającym ekstraktcie z białego hibiskusa,
– łagodzącym kompleksie wody morskiej,
– ekstrakcie z nasion dyni,
– maśle shea.
Wszystkie wyżej wymienione stanowią składniki aktywne kremu, który dodatkowo zawiera SPF 10 i jest hypoalergiczny.

Aluminiowa tubka o poj. 40 ml, to praktyczne w użyciu opakowanie, niesprawiające żadnych trudności. W kartoniku, oprócz kremu oczywiście, znajdziesz również próbkę innego kosmetyku z tej samej serii. 🙂

tolpa-dermo-face-rosacal-krem-wzmacniajacy-3

Krem dostępny jest w wielu drogeriach stacjonarnych, jak i sklepie internetowym marki (TUTAJ), za ok. 43 zł.