Menu
Uroda

Tonizacja – ważny etap pielęgnacji (Repêchage)

Wiecie, że badania wykazują, że co trzecia Polka wykonuje demakijaż nieprawidłowo, a co piąta wcale?! Biorąc pod uwagę, że to właśnie oczyszczona skóra twarzy jest podstawą do utrzymania jej w zdrowiu i świetnej kondycji, statystyki te są nieco przerażające.

Choć generalnie wiemy o co w tym wszystkim chodzi, to niestety nie wystarcza, aby nas odpowiednio do demakijażu zmobilizować. Efekty starzenia się skóry (rzecz jasna) widoczne są dopiero po wielu latach, natomiast wtedy jest już za późno na regenerację. Oczywiście można starać się minimalizować skutki, jednak znacznie łatwiej jest zapobiegać. Profilaktyka przede wszystkim!

Całe szczęście mamy dzisiaj tak ogromny wybór kosmetyków, że każda z nas może dobrać te odpowiednie nie tylko pod względem rodzaju cery, ale również naszych osobistych upodobań. Żele, pianki, mleczka, olejki, wody micelarne. Jednak na samym usunięciu makijażu i umyciu twarzy, jej oczyszczanie się nie kończy. A często zapominamy o etapie jakim jest tonizacja.

Choć toniki mają różne właściwości – oczyszczające, nawilżające czy odżywiające, to najważniejszym zadaniem tego kosmetyku jest przywracanie odpowiedniego pH skórze, które naruszane jest podczas mycia twarzy.

repechage-tonik-oczyszczajacy-3

Skóra powinna mieć lekko kwasowy odczyn (pH ok. 5,5), który świadczy o tym, że jest zdrowa. Posiada ona wtedy odpowiednią warstwę ochronną zbudowaną z sebum i potu, które stawiają opór zanieczyszczeniom. Z kolei zbyt zasadowa skóra jest sucha i skłonna do podrażnień. Nie posiada ona żadnej dodatkowej ochrony, więc częściej cierpi ona na różnego rodzaju uczulenia i choroby skórne. Dlatego tak ważne po oczyszczeniu twarzy, jest stosowanie toniku doprowadzającego pH skóry do pożądanej wartości. Jego dodatkowe właściwości powinny być dostosowane do potrzeb cery i ogólnych upodobań.

T-zone Balance Toning Complex – Tonik oczyszczający Repêchage nie tylko zadba o odpowiednie pH skóry, ale dodatkowo skutecznie ochroni ją przed wolnymi rodnikami (zawiera ekstrakty z zielonej i białej herbaty), nawilży, delikatnie zmatowi cerę oraz ją odświeży.

repechage-tonik-oczyszczajacy

Jest przyjemnym w użyciu kosmetykiem, a w dużej mierze związane jest z jego opakowaniem (butelka o poj. 170 ml) wyposażonym w pompkę. Ta odmierza odpowiednią porcję, do przetarcia wacikiem całej twarzy. Mimo wcześniejszego oczyszczenia, tonik zbiera pozostałości, ostatecznie rozprawiając się z zanieczyszczeniami. Pozostawia nawilżoną, elastyczną i świeżą cerę. Nie ściąga i nie podrażnia. Koi, łagodzi i przygotowuje skórę do przyjęcia kolejnych składników aktywnych.

Świetnie sprawdza się zarówno podczas porannego, jak i wieczornego rytuału, a w porze letniej – również w ciągu dnia. Daje skórze nieco wytchnienia i odświeżenia.

repechage-tonik-oczyszczajacy-2

Dostępny w internetowym sklepie marki (TUTAJ), w cenie 89 zł.