Menu
Pielęgnacja / Uroda

Totalne złuszczenie stóp – Nivelazione EKSPRESOWA GŁADKOŚĆ Profesjonalny zabieg złuszczający do stóp

Generalnie uwielbiam zabiegi złuszczające stopy. Choć nie należą one do estetycznych, często ich ostateczne efekty po prostu powalają (w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Bardzo się więc ucieszyłam gdy nowość Nivelazione trafiła w moje ręce i od razu zabrałam się za jej testowanie.

Do tej pory uważałam, że złuszczające skarpetki L’biotica nie mają sobie równych, ale chyba się myliłam. Oczywiście, jak wiele kosmetyków, tak i ten – Profesjonalny zabieg złuszczający do stóp z serii Nivelazione ma i wady i zalety. Ale to chyba właśnie te drugie wygrywają pojedynek. Zabieg jest 3 etapowy i pewnie dla osób „leniwych” nie jest to zaletą, jednak niewątpliwie działa.

 

KROK 1

Pierwszym etapem jest zabezpieczenie paznokci, do którego preparat znajdziemy w opakowaniu. I w zasadzie dobrze, że jest. W końcu płyn aktywny jest bardzo intensywny, także ochrona paznokciom na pewno się przyda. Preparat ten rozprowadza się niczym krem, z tym że ten dobrze trzyma się płytki.

 

KROK 2

Kolejnym jest założenie foliowych skarpet oraz wlanie do każdej z nich zawartości 2 saszetek z aktywnym płynem złuszczającym do stóp i odczekanie od godziny do półtorej (w zależności od kondycji stóp). Skarpetki jak to foliowe i uniwersalne – są bardzo szerokie, aktywny płyn z kolei super rzadki i w stosunkowo dużych ilościach, więc nawet gdy zabezpieczy się folię bawełnianymi skarpetkami ze ściągaczami ciężko jest się w tym poruszać. Należy więc sobie zarezerwować ten czas na relaks i leżenie – ale może to i lepiej? 😛

 

KROK 3

Trzecim i ostatnim etapem jest odżywcza kąpiel stóp. Saszetkę z płynem również znajdziemy w opakowaniu Profesjonalnego Zabiegu złuszczającego do stóp Ekspresowa Gładkość Nivelazione.

 

EFEKTY

Po kąpieli następuje już tylko złuszczanie. Te zaczyna być widoczne po 2-3 dniach. I jest totalne. Serio – zrywa całą wierzchnią warstwę, nawet twardą z okolic pięty, śródstopia, przy kostkach, po prostu wszystko. Stopy zrzucają skórę niczym wąż i zaczynają swoje życie od nowa. 😛 Choć wiadomo, że proces ten trwa kilka dni i niestety „nieporządek” jest wszędzie (jak to przy złuszczaniu), to powiem Wam, że warto. Stopy piękne, miękkie i takie młode! 😉 Z efektu końcowego jestem bardziej niż zadowolona, a koszt jaki trzeba ponieść to spacer do drogerii i ok. 12 zł z konta.