Menu
Uroda

Tulsi, Henna i Amla – szampony Charm&Glow BAN LABS

Szampony ogrywają niezwykle ważną rolę w pielęgnacji włosów. W zależności od składu są one bardziej lub mniej skuteczne. Zdarza się też tak, że kosmetyk zamiast poprawić kondycję włosa tylko ją pogarsza. Dlatego tak ważny jest odpowiedni wybór.

Wiele z nas sięga po to, co jest na półkach w drogeriach stacjonarnych, nie myśląc o tym jak świetne produkty, na swoich magazynach mają wyszukane sklepy internetowe. Dlatego dzisiaj przedstawiamy Wam szampony trochę inne niż te „standardowe”, bo indyjskiego producenta, bo z innymi składnikami aktywnymi, bo w zapachu trochę obce i orientalne, a jednocześnie niezwykle zachęcające.

Szampony Charm&Glow marki BAN LABS to produkty bogate w to, co Indie dla włosów mają najlepsze – Tulsi, Amla i Henna.

szampony-charm-glow-ban-labs

Tulsi w kosmetyce odpowiada przede wszystkim za oczyszczenie porów, usunięcie nadmiaru tłuszczu i odpowiednie nawilżenie. Ma właściwości antybakteryjne i skutecznie powstrzymuje łupież. Za odżywianie, regenerację, sprężystość i objętość odpowiedzialny jest indyjski agrest – Amla, który uchodzi za najlepszą odżywkę do włosów na świecie! Henna natomiast farbuje (i z tego głównie ją znamy), ale jest również nieoceniona w pielęgnacji włosów.

Szampony mają konsystencję przypominającą żel, w kolorze swoich opakowań. Są niezwykle wydajne i wystarczy naprawdę niewielka ilość, aby pokryć głowę gęstą pianą. Pachną inaczej, tak orientalnie (bardzo ładnie!). Zapakowane są w butelki o pojemności 350 ml, które są smukłe i poręczne.

Po umyciu włosy są bardzo przyjemne w dotyku – miękkie, wygładzone i odżywione. Szampony nie obciążają ich, nie sprawiają efektu przyklapnięcia, wręcz przeciwnie – unoszą je i dodają objętości. Bardzo ładnie i stosunkowo długo pachną.

Szampony dostępne są w Bombay Bazaar, w cenie 18 zł każdy.