Menu
Uroda

Wypadające włosy? Wybierz się na dermokonsultacje Bioxsine!

Niewątpliwie pielęgnacja włosów do prostych zadań nie należy. Zwłaszcza gdy te mają tendencję do nadmiernego wypadania. Jak powstrzymać ten proces? Jak odpowiednio zadbać o włosy? Jakich kosmetyków używać? Na te, jak i inne pytania odpowie Katarzyna Łukacz – specjalistka w dziedzinie trychologii, będąca trenerem medycznym w międzynarodowym koncernie Biota Laboratories, produkującym kosmetyki przeciw wypadaniu włosów Bioxsine.

Katarzyna Łukacz

Mat. prasowe Bioxsine – Katarzyna Łukacz

Statystki alarmują, coraz więcej kobiet i mężczyzn zauważa problem nadmiernego wypadania włosów. Dlaczego jesienią tracimy ich najwięcej?

Utratę włosów jesienią często można przypisać sezonowi letniemu. Słońce, woda morska, piasek, chlor powodują osłabienie, uszkodzenia, a w konsekwencji wypadanie włosów. Nadmierna ekspozycja na słońce zmniejsza ich warstwę ochronną, struktura włosa zostaje osłabiona, stają się one matowe i płowieją. Sól morska ma również negatywne działanie na włosy, powoduje ich matowienie. Włosy tracą kolor i elastyczność, są przesuszone i zaczynają się łamać i kruszyć.

 

Czy możemy się przygotować i powstrzymać wypadanie włosów?

Ależ oczywiście. Możemy przygotować skórę głowy i włosy do tego, aby jesienią uniknąć osłabienia i wypadania włosów. Możemy na przykład stosować produkty Bioxsine, które dzięki zawartości odżywczych substancji nawilżą skórę głowy oraz wyregulują poziom sebum (dzięki witaminom z grupy B). Oczywiście bardzo istotnym elementem jest nasza dieta. Zdrowe odżywianie na pewno zmniejszy wypadanie włosów.

 

Czym różni się wypadanie włosów u mężczyzn i u kobiet? Czy możemy stosować taką samą kurację?

Wypadanie włosów dotyczy obu płci, jednak zdecydowanie wcześniej rozpoczyna się u mężczyzn – już 25% mężczyzn do 25 roku życia traci włosy! Powszechną przyczyną wypadania włosów u obu płci jest łysienie androgenowe, okresowe – np. po porodzie czy karmieniu piersią dotyczy głównie kobiet. Łysienie androgenowe u mężczyzn rozpoczyna się na ogół od powstawania zakoli, natomiast u kobiet jest to przerzedzanie się włosów tzw. przedziałek biegnący coraz głębiej w skórę głowy. W zależności od rodzaju łysienia produkty Bioxsine mogą stosować zarówno kobiety jak i mężczyźni. Dotyczy to zarówno szamponu, jak i serum Bioxsine.

Co oznacza dla naszego organizmu wypadanie włosów? Kiedy należy udać się do specjalisty?

Do specjalisty należy udać się w każdej sytuacji, w której zaobserwujemy, że kondycja włosów znacznie się pogorszyła i że przy rozczesywaniu wypada ich więcej niż zwykle.

Czy takim badaniem może być udział w dermokonsultacjach, które Biota Laboratories organizuje w aptekach?

Jak najbardziej – badania, które organizujemy dla pacjentów są pierwszym etapem, który pozwoli ocenić stan skóry głowy i obejrzeć strukturę włosa w różnym powiększeniu. W ten sposób możemy określić rodzaj wypadania włosów i przede wszystkim jego przyczynę. Nasze dermokonsultacje odbywają się w całej Polsce i są bezpłatne. To dobra okazja, aby zbadać o swoje włosy.

Jak powinna wyglądać właściwa pielęgnacja włosów?

Pielęgnacja naszych włosów rozpoczyna się od zwilżenia skóry głowy, nałożenia szamponu i delikatnego wmasowania go przez 1,5 – 2 minut. Masowanie rozpoczynamy od nasady do tyłu głowy. Robimy to dwukrotnie, a następnie przy spłukiwaniu włosów letnią wodą, przechylamy głowę do tyłu (chroni to naszą twarz przed florą bakteryjną). Ważnym elementem, który wykonujemy przed myciem włosów bywa również peeling skóry głowy, który usuwa z niej wszystkie zanieczyszczenia w celu lepszego wchłonięcia do mieszka włosowego substancji odżywczych znajdujących się w produktach Bioxsine.

glowne-bioxsine-szampon-serum

Mat. prasowe Bioxsine

Po jakie kosmetyki powinniśmy sięgać? Jak dobrać odpowiedni szampon?

Szampon zawsze dobieramy do skóry głowy. Jeżeli jest ona tłusta używamy szamponu do włosów przetłuszczających się, jeśli przesuszona z widocznymi elementami wysuszonego naskórka, czyli keratyny stosujemy szampon do włosów suchych. Jeśli badając skórę głowy zauważymy łupież, sięgamy po szampon przeciwłupieżowy. Natomiast odżywkę do włosów dobieramy analogicznie do rodzaju włosów.

 

Jak powinniśmy leczyć wypadanie włosów? Czy wystarczy nam tylko szampon?

Firma Biota Laboratories rekomenduje stosowanie szamponu oraz serum w ampułkach Bioxsine. Posiadamy udowodnioną skuteczność naszych produktów (badania zostały przeprowadzone w trzech niezależnych ośrodkach na świecie). Dzięki temu wiemy, że wypadanie włosów można powstrzymać już po 2 miesiącach. Po tym czasie obserwujemy również wzrost nowych włosów tzw. baby hair.

 

W jakim czasie nasze włosy odrastają? Czy u każdego człowieka cykl ten przebiega tak samo?

Ponieważ cykl wzrostu włosa trwa od 2 do 7 lat proces ten przebiega u każdego człowieka w różny, indywidualny sposób. O tym, czy włosy rosną szybciej czy wolniej decyduje wiele czynników. Determinuje to między innymi genetyka, dieta, stres, przyjmowane leki. Przede wszystkim musimy pozwolić naszym włosom zdrowo rosnąć. Odpowiednio je dotleniać, a mieszki włosowe powinny być regularnie oczyszczane sprawdzonymi produktami.

 

Czy Polacy na tle innych krajów dbają o swoje włosy?

Osobiście obserwuję, że Polacy przykładają coraz większą uwagę do pielęgnacji włosów. Wśród społeczeństwa w szybkim tempie rośnie świadomość o powszechnym, wręcz globalnym problemie wypadania włosów. Polacy chętnie sięgają po sprawdzone produkty lecznicze dostępne w aptekach. Mamy to szczęście, że nasze produkty Bioxsine również się do nich zaliczają J Zdecydowanie rośnie również świadomość na temat sposobu leczenia i dbania o skórę naszej głowy. Wszystkich, którzy mają jakiekolwiek wątpliwości zapraszam serdecznie na nasze dermokonsultacje, które organizujemy w całej Polsce!

 

DATY NAJBLIŻYSZYCH DERMOKONSULTACJI:

16.10.         Plac Mirowski 1, Warszawa

26.10.         Apteka Szlachetne Zdrowie ul. Kochanowskiego 45 Warszawa

27.10.         Lwowska 1B, Piastów

28.10.         Płocka 49, Warszawa

29.10.         Żelaznej Bramy, 1 Warszawa

30.10.         Plac Mirowski, 1 Warszawa