Menu
Uroda

Ylang-Ylang: naturalny afrodyzjak

Olejki eteryczne to bardzo intensywne i naturalne substancje zapachowe, które obecnie znajdują szerokie zastosowanie w kosmetyce i medycynie. Na ich bazie powstają perfumy, różnego rodzaju kosmetyki pielęgnacyjne (tak, olejki eteryczne pielęgnują skórę, dbają o jej zdrowy i młody wygląd), a także używa się ich w bardzo dużym stopniu do aromaterapii (kominki, nawilżacze, kąpiele) i masaży. 

Te naturalne, niezwykle silnie skoncentrowane perfumy pozyskiwane są z różnego rodzaju roślin, kwiatów, owoców, liści, a nawet korzeni, dzięki czemu zawdzięczają swoje piękne i niepowtarzalne zapachy. Są bardzo mocne, dlatego nie należy aplikować ich bezpośrednio na skórę. Olejki powinno się rozcieńczyć – w przypadku pielęgnacji skóry z kremami, balsamami itp., w kąpieli z płynem/żelem pod prysznic, a do masażu z olejkiem, najlepiej naturalnym, w zależności od upodobań. Olejki są niezwykle wydajne i intensywne, dlatego należy uważać, aby nie przesadzić z ilością dodawanych do bazy kropli.

ylang-ylang-masaz-olejek-eteryczny

Wielość poznanych dotąd przez człowieka zapachów eterycznych jest ogromna. Każdy z nich ma inne właściwości, dlatego ich stosowanie poleca się w różnych sytuacjach. My chcemy przedstawić olejek eteryczny Ylang-Ylang EXTRA z Manufaktury Kosmetycznej – orientalny afrodyzjak, który odgrywa dużą rolę w kosmetyce, a to ze względu na właściwości antyłojotokowe, Ylang-Ylang skutecznie zmniejsza produkcję sebum. Dodatkowo koi i łagodzi skorę oraz zapobiega jej łuszczeniu się. Olejek ten znajduje więc szerokie zastosowanie w kosmetykach pielęgnacyjnych, z problemami skórnymi, do skóry delikatnej i wrażliwej. Bardzo dobrze sprawdza się również w produktach do pielęgnacji włosów, zwłaszcza tych przetłuszczających się.

Ylang-Ylang jest równie mocno polecany do aromaterapii i relaksu. Orientalny, lekko korzenny zapach umili nam czas, czy to przy kominku z książką w dłoni, czy w wannie podczas kąpieli. Idealnie sprawdza się w roli afrodyzjaka. Z jednej strony pobudza do działania, z drugiej zaś daje możliwość rozluźnienia się, a także podnosi poziom libido (!). Można używać go w tym celu na dwa sposoby – do masażu lub do kąpieli. Ze względu na intensywny zapach na całą wannę wystarczy kilka kropli, które z pewnością będą bardzo wyczuwalne. Konieczne jest również użycie płynu myjącego, który będzie miał raczej neutralny, lekko wyczuwalny zapach lub w ogóle będzie go pozbawiony.

Olejek eteryczny Ylang-Ylang EXTRA w szklanych, ładnie prezentujących się buteleczkach z funkcjonalnym dozownikiem dostępny jest w Manufaktura Kosmetyczna. Za poj. 10 ml zapłacicie 26 zł, natomaist za buteleczkę 50ml – 109 zł.

Warto wiedzieć, że oznaczenie „EXTRA“ to poświadczenie najwyższej jakości produktu, który został pozyskany ze świeżych roślin podczas procesu pierwszej destylacji. Na rynku dostępne są również olejki z oznaczeniami I, II, III, które pozyskiwane są już z kolejnych procesów i nie są aż tak intensywne jak odmiana EXTRA.