Menu
Uroda

Zalety maseczek złuszczających

Maseczki złuszczające to zdecydowany must have pielęgnacji każdej kobiety. Sprawdzą się u osób z suchą, jak i zanieczyszczoną i tłustą cerą. Dlaczego są takie skuteczne i jakie mają zalety?

Maseczki złuszczające, nazywane również peel-off, to doskonała alternatywa dla gruboziarnistych peelingów, które zabronione są w pielęgnacji cery trądzikowej oraz wrażliwej i naczynkowej. To właśnie dzięki tej masce posiadaczki wyżej wymienionych cer mogą je oczyścić, pozbyć się starego naskórka i ujędrnić twarz. Dodatkowo, takie preparaty są zazwyczaj bardzo łagodne i nie tylko złuszczają, ale także nawilżają skórę.

Regularne stosowanie maseczki złuszczającej przynosi widoczne i bardzo pozytywne efekty: wyrównanie kolorytu, przywrócenie blasku cerze, odświeżenie jej, odblokowanie i ściągniecie porów, eliminacja zaskórników zamkniętych, rozjaśnianie przebarwień i działanie przeciwstarzeniowe.

Maski peel-off nakłada się na twarz i czeka, aż zastygną. Po kilkunastu minutach na cerze tworzy się przezroczysta powłoka, którą potem ściąga się jednym czy dwoma ruchami. Są więc wygodne w użyciu, gdyż nie trzeba ich zmywać.