Menu
Uroda

Zmywacze do paznokci Cztery Pory Roku – który wybrać?

Mogłoby się wydawać, że zmywanie paznokci to czynność na tyle uniwersalna, że rynek nie wymaga zróżnicowanych do niej produktów. Nic bardziej mylnego.

Nasze pomysły na manicure, rodzaj skóry i paznokcia znacznie się od siebie różnią, a zmywacz do paznokci powinien być dobrze dobrany. Nieodpowiedni preparat może niszczyć płytkę, wysuszać palce, albo uczulać. Jeśli używamy różnego rodzaju zdobień (np. brokaty, naklejki czy lakier hybrydowy), niektóre produkty mogą być nieskuteczne. W innych przypadkach (gdy skóra jest delikatna, wrażliwa, alergiczna), mogą okazać się one zbyt silne.

Odpowiedź na wszystkie te zapotrzebowania przygotowała marka Cztery Pory Roku, która w ofercie posiada zmywacze hypoalergiczne, bez użycia wacików, dedykowane do lakieru hybrydowego, żelowego i akrylowego, a nawet o żelowej konsystencji.

zmywacze-do-paznokci-cztery-pory-roku3

Bardzo praktycznym jest Zmywacz  do paznokci z gąbką, do którego użycia nie potrzeba wacików. Słoiczek wypełniony jest nasączoną gąbką, do której wystarczy włożyć palec, pokręcić nim troszeczkę i wyciągnąć oczyszczony z lakieru paznokieć. Zmywacz jest wielokrotnego użytku i wbrew pozorom jest bardzo wydajny. Jego konsystencja jest lekko oleista, a zapach całkiem przyjemny. Nie pozostawia na palcach żadnego uczucia dyskomfortu. Natomiast niezwłocznie po zmyciu lakieru należy dokładnie ręce umyć.

Aktualnie w ofercie dostępne są dwa zmywacze z gąbką – hypoalergiczny oraz ekspresowy. Ten pierwszy polecany jest szczególnie do łamliwych i osłabionych paznokci. Nie zawiera w składzie acetonu, olei mineralnych, alergenów i barwników. Jest więc niezwykle delikatny dla paznokci i skóry wokół nich. Zmywacz usunie również lakier żelowy i akrylowy. Pojemność – 75 ml.

Dla hybrydowego manicure dedykowany jest osobny produkt, który bardzo szybko i skutecznie usunie je z paznokci, bez konieczności wizyty u manicurzystki. Oczyszcza i odtłuszcza płytkę paznokcia.  Zawartość lanoliny zapewnia ochronę skórek. Zabieg usuwania lakieru trwa od 5 do 10 minut. Zmywacz znajduje się w standardowej buteleczce o pojemności 60ml.

No i nowinka kosmetyczna, czyli Zmywacz do paznokci w żelu. Bogaty jest w glicerynę i olejek z trawy cytrynowej, co zapewnia ochronę i pielęgnację paznokci. Zmywacz ma konsystencję rzadkiego żelu, w zielonym kolorze. W przeciwieństwie do zmywaczy z gąbką – zapach jest standardowy dla tego rodzaju produktu. Jego używanie jest na pewno troszeczkę innym doświadczeniem. Żel rozpuszcza się na płytce, razem z lakierem, lekko chłodząc powierzchnię paznokcia. Produkt jest bardzo wydajny. Pojemność – 60ml.

Więcej o wszystkich tych produktach możecie poczytać na stronie producenta, o tutaj.