Menu
Uroda

Zwalczanie sebum z Foltene Pharma

Przetłuszczające się włosy to codzienny problem wielu z nas. Dosyć popularny i dobrze zgłębiony, mimo to i tak ciężko z nim skutecznie walczyć.

Tłuste włosy to nie tylko kłopotliwe codzienne mycie głowy, to również nieestetyczny wygląd oraz przyklapnięta i pozbawiona objętości fryzura. Co jest tego przyczyną? Odpowiedź jest jednozonaczna – nadmierna produkcja sebum przez skórę głowy. I właśnie na tym aspekcie należy się skupić podejmując walkę z przetłuszczającymi się włosami. Sposoby są różne, można próbować zmieniać dietę, uzupełniać ją suplementami bogatymi w cynk, albo stosować różnego rodzaju preparaty bezpośrednio na skórę głowy. Mogą być to płukanki, maski, odżywki czy szampony, jak ten od Foltene Pharma.

foltene-pharma-szampon-anty-sebum-2

Szampon do włosów tłustych, przeciłojotokowy Foltene Pharma to wysoce skuteczny produkt, który usuwa nadmiar sebum oraz reguluje wydzielanie łoju przez gruczoły i normalizuje ich aktywność. Ponadto, jak każdy szampon – dokładnie oczyszcza skórę głowy i włosy, pielęgnując je przy tym. Bogaty jest w wyciąg z szałwii (oczyszcza i odświeża), witaminę B6 oraz biotynę (te pomagają regulować wytwarzanie łoju).

Szampon znajduje się w poręczne butelce o pojemnosci 200ml, z dozownikiem. Ma lekką i bezbarwną konsystencję. Pachnie raczej jak lekarstwo, a nie kosmetyk, natomiast nie ma to większego znaczenia podczas użytkowania. Szampon pieni się słabiej niż typowe produkty drogeryjne, co jest jak najbardziej zrozumiałe.

Po jego użyciu włosy są lekkie i miękkie. Produkt nie obciąża ich, nie elektryzuje, nie wysusza. Dokładnie oczyszcza  i odświeża skórę głowy, jednocześnie przynosząc ulgę odciążonym włosom. W dłuższej perspektywie szampon skutecznie zwalcza nadmiar sebum, przywraca włosom świeży wygląd i sprawia, że pozostają znacznie dłużej czyste.

foltene-pharma-szampon-anty-sebum-1

Produkt mimo tego, że skuteczny, jest również delikatny. Nie podrażnia skóry głowy, nie wywołuje uczuleń. Nie zawiera SLES, substancji, które przenikają do krwiobiegu. Jest w pełni bezpieczny również dla kobiet w ciąży, po porodzie i karmiących.

Foltene Pharma Szampon do włosów tłustych, przeciwłokotokowy dostępny jest w dobrych aptekach stacjonarnych i internetowych, w cenie ok. 45 zł.

Więcej informacji o produktach marki Foltene Pharma, znajdziecie na stronie polskiego dystrybutora – InfoPlus24.